Egy ügyvezető munkaköri leírása a viselkedési egészségben

A viselkedési egészségügyi ügyek vezetői olyan betegekkel dolgoznak, akiknek általában valamilyen mentális betegsége van. Elsődleges feladata, hogy segítsen ezeknek a betegeknek, hogyan tanulják meg a mindennapi életet. Ez sokféle feladatot eredményezhet, amelyek az egyes esetekben változhatnak. Valószínűleg néhány munkát egy irodából fog megtenni, de a nyújtandó szolgáltatások jellege azt jelenti, hogy otthon és orvosi létesítményekben is ügyfeleihez megy.

$config[code] not found

Kezelési tervek

Nagy része a viselkedés-egészségügyben az esettanulmányvezetőként betöltött feladatok segítenek a betegeknek hosszú távú kezelési terv kidolgozásában az egyes mentális egészségügyi problémákra. Ennek érdekében néha értékelni fogják a páciens mentális egészségét, és diagnosztizálnak, mielőtt folytatnák a tervet. Ezek a tervek magukban foglalhatják az öngondoskodást és más mentális egészségügyi szakemberekkel való együttműködést, hogy az ügyfelek igényeinek megfelelően gondoskodjanak. Bizonyos esetekben segítséget nyújthat ügyfeleinek papírmunka segítségével, és segíthet nekik találkozni.

Gyakorlati segítség

Esettanulmányként viselkedési egészségben, néha több praktikus segítséget nyújt ügyfeleinek. Segítségre van szükségük az élelmiszerboltok vásárlásával, a költségvetés készítésével és a személyes célok megadásával. Ön is segíthet nekik javítani a szülői készségeiket és a családdal és barátaival való kapcsolataikat. Megpróbálsz olyan támogató szolgáltatásokat és előnyöket keresni, amelyek segítik az ügyfelek életének javítását pénzügyi és egyéb módon.

Mentális egészségügyi létesítmények

Miközben befejezi néhány munkáját egy irodában, sok esetben szükség lehet arra, hogy utazzon egy mentális egészségügyi létesítménybe, hogy találkozzon ügyfeleivel. Ezek a létesítmények lehetnek kórházak, kábítószer-használat, egészségügyi viselkedés, fiatalok fogva tartása és börtönök. Az egyik ilyen létesítményben teljes munkaidőben dolgozhat, mivel egyesek saját ügyvezetőket alkalmaznak. Az Ön pozíciója egy bizonyos korosztályra specializálódhat, vagy csak gyermekekkel, felnőttekkel vagy geriátriai betegekkel dolgozhat, de mindegyiknek bizonyos fokú mentális betegsége vagy más mentális egészségügyi problémája lesz, mint például a függőség.

Tapasztalat és oktatás

A magatartás-egészségügyben az ügyvezető igazgató legalább egy főiskolai végzettséget igényel, lehetőleg egy kapcsolódó területen, mint például a szociális szolgáltatások vagy a pszichológia, de bizonyos esetekben más főiskolai végzettség is elfogadható, ha tapasztalata van a mentális egészség területén. A helyzet érzékeny jellege miatt előfordulhat, hogy ujjlenyomat-kártyát kell beszerezni és karbantartani. Képesnek kell lennie arra, hogy rugalmas menetrendet tartson fenn, és a különböző betegpopulációval dolgozzon. Szüksége lesz néhány alapvető számítógépes ismeretre az ügyfélrekordok karbantartásához és az ügyfelei számára, hogy különböző szolgáltatásokra nyújtsanak be űrlapokat és alkalmazásokat. Azoknál a pozícióknál, ahol utazás szükséges az ügyfelek számára, általában érvényes vezetői engedélyre lesz szüksége. Bizonyos esetekben a kétnyelvűség nagyszerű lehet.

Fizetési várakozások

Az ügyvezető igazgató átlagos éves bére a viselkedési egészségben 25,770 és 70,300 dollár között mozog, de az országos átlag 2014 májusától 45,820 dollár volt, a Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint. A tapasztalatok, az oktatás, a földrajzi elhelyezkedés és az alkalmazott létesítmények típusa befolyásolja, hogy mennyit kereshet. Általánosságban elmondható, hogy az ügyvezetők általában inkább a partokon, különösen az északkeleten, és a legkisebb a középnyugati és a déli részeken. Valószínűleg többet fog dolgozni a kórházaknál, mint a kórházi intézményeknél; a kormánynál dolgozva az átlagosnál valamivel többet kínál, 49,510 dolláros fizetéssel.