Személyre szabott munka leírása

A szabók módosítják, javítják és hozzák létre a ruházatot az ügyfelek igényei szerint. Míg a szakterületen néhányan hivatalos képzést kapnak, a munkahelyi tapasztalat általában a legjobb módja a szükséges készségek megszerzésének. Az O * Net Online szerint 2012-ben az Egyesült Államokban mintegy 50 000 szabó, varrónő és ügyfélcsatorna volt.

Személyre szabás lépésről-lépésre

A szabó gyakran megváltoztatja a ruházatot, hogy illeszkedjen - például azáltal, hogy elrejti vagy beállítja a varratokat. Először is, az ügyfél megpróbálja az elemet, és a szabó méréseket végez, hogy meghatározza, milyen változtatásokat kell tennie. Néha egy szabó javítja a ruhákat a foltok és a lyukak foltjaival vagy varrásával. Amikor egyéni ruházatot hoz létre, az anyagot választja az ügyfélnek. Elvégzi az ügyfél méréseit, és az anyagot egy előre elkészített mintával vagy egy tervezett darabjával vágja le. Varrása előtt a ruhadarabot összeilleszti, hogy ellenőrizze a szükséges beállításokat. Az építési folyamat során további szerelvényeket is biztosít az ügyfélnek, hogy biztosítsa a megfelelő illeszkedést.

$config[code] not found

A munkahelyi képesítések

A legtöbb szabó középiskolai diploma vagy GED. Formális képzésben részesülhetnek a középiskolákban, a közösségi főiskolákban vagy a szakiskolákban, ahol megismerkednek a szövetekkel, ruházati tervezéssel és kivitelezéssel. Azonban a legtöbb szabó megtanulja a munkát a tapasztalt szabók figyelésével. A szabóknak kiemelkedő ujj- és kézügyességre van szükségük, és pontosan és szépen ölteniük kell a jó látást. A kreativitás és a problémamegoldó képességek segítenek megtalálni a ruhák készítésének vagy javításának különböző módjait, amikor nehézségek merülnek fel. A jó kommunikációs készségek elengedhetetlenek ahhoz, hogy megértsük, mit akarnak az ügyfelek, és megmagyarázzák a különböző lehetőségeket.

Tipikus munkakörülmények

A legtöbb szabó szabványos 40 órás héttel dolgozik, de gyakran szükség van arra, hogy éjszaka és hétvégén dolgozzanak az ügyfelek számára. Általában személyre szabott üzletekben, vegytisztító létesítményekben vagy ruházati üzletekben dolgoznak. Vannak, akik önálló vállalkozók, és sokan laknak otthonukból. A személyre szabott munka fizikailag igényes lehet, mert hosszabb ideig kell ülni, a varrógépek fölé hajlani, vagy tűvel és cérnával dolgozni. Ez hát- és nyaki feszültséghez vezethet.

Személyre szabott fizetések

Az USA Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint 2013-tól évente 29,330 dollár volt a szabók, varrók és egyéni szennyvízcsatornák átlagos órabérének. A személyre szabott bérek azonban nagymértékben eltérnek a munkáltató típusától. A ruházati üzletek átlagos éves fizetése 30 700 dollár volt, míg a javítási és karbantartási üzletek átlagosan 25,510 dollárt fizettek. A vegytisztítók és mosodák átlagosan évi 27.010 dollárt fizettek, de a ruházati gyártók 29 080 dollárt fizettek. Áruházak voltak a legmagasabb átlagos bér minden iparág - $ 39,880 évente. A BLS nem számol be az önálló vállalkozói szabók béréről.

Kilátások a jövőre

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal előrejelzése szerint a török, a varrók és az egyéni szennyvízcsatornák teljes foglalkoztatottsága 2012-től 2022-ig 3 százalékkal csökken, szemben az összes munkahely átlagának 11 növekedésével, amint azt az O * Net Online jelentette. Ugyanakkor az előkelő üzletek és az ügyfelek továbbra is érdeklődnek az egyéni ruházat iránt, így a szabók munkát találhatnak olyan tervezőkkel, akik egyedülálló termékeket kívánnak forgalmazni. Ráadásul sok szabó várhatóan nyugdíjba vonul, így a BLS az évtized folyamán 5300 munkahelyet jelez.